7. – 9. razred

O IZBIRNIH PREDMETIH

Učenec izbere dve uri pouka izbirnih predmetov tedensko, lahko pa tudi tri, če s tem soglašajo njegovi starši.

Učenec, ki obiskuje glasbeno šolo z javno veljavnim programom, je lahko oproščen sodelovanja pri izbirnih predmetih (v celoti ali le eno uro tedensko). Učenec mora dostaviti potrdilo o vpisu v glasbeno šolo.

Izbirni predmeti so obvezni del pouka in so umeščeni v predmetnik posameznega razreda. Nekatere vsebine se lahko izvajajo strnjeno izven rednega urnika (npr. šport, turistična vzgoja, ekskurzije …). Vsi izbirni predmeti so enakovredni ostalim predmetom. Izvajajo se eno uro tedensko. Učenec je pri izbirnem predmetu ocenjen s številčno oceno.

Vseh ponujenih izbirnih predmetov ne moremo izvajati, saj nam določila MIZŠ predpisujejo število skupin za vsako šolo. Izvajali bomo predmete, za katere se bo odločilo več učencev. Učenci bodo o izboru in razporeditvi obveščeni junija.

Prijavnica: 7. razred | 8. razred | 9. razred | eAsistent

Publikacija – ponudba izbirnih predmetov

Vloga za oprostitev izbirnih predmetov