Vzgoja za medije

Opis
Vzgoja za medije bo omogočila učencem spoznavanje medijev, naučila jih bo analizirati, kritično ocenjevati in izdelovati različne komunikacijske oblike (spletni/tiskani časopis, film, radijske oddaje, spletne predstavitve ipd.).

Cilji
Učenci spoznajo skupne značilnosti množičnih tiskanih medijev, radia, nastanek in razvoj televizije … Poudarek pri predmetu je na pridobivanju izkušenj, raziskovalnem in timskem delu.

Ocenjevanje
V šolskem letu so učenci ocenjeni najmanj trikrat, vsaj eno oceno pridobijo iz osnov množičnih medijev, nastanka in značilnosti televizije, v obliki referata, dve oceni pa bosta pridobljeni na podlagi učenčevega sodelovanja pri projektih. V sklopu izbirnega predmeta bomo aktivno sodelovali tudi na razpisih oz. tekmovanjih.

Način dela
Predmet bo izveden ob vnaprej dogovorjenih terminih in se bo po začetnih uvodnih urah izpeljal v treh sklopih (september 2022, januar 2023, junij 2023). Projektno delo (npr. snemanje) bo izpeljano v kosu.

Pripomočki
Računalniki, kamere, tiskovine.